Skip to content

Párová psychoterapie a poradenství

Partnerská krize

Každý párový vztah je jedinečný a mění se v průběhu života. Někdy se stane, že vztah uvázne. Narazíte na možnosti růstu jednoho nebo druhého. Nebo se vám nedaří vypořádat se s obtížným místem nebo životní událostí. Víte, že to co zkoušíte nefunguje. A víte, že nedělat nic znamená, že to s vámi jako s párem nedopadne dobře.

Párová psychoterapie a poradenství pomáhají dostat se dál. V bezpečnému prostředí a díky pohledu třetí strany, která je nezávislá a neutrální, máte možnost posunout se z krizového místa.

Oblasti, se kterými se můžete v páru potýkat:

  • Komunikační potíže, stanovení hranice, odpovědnosti a spolupráce
  • Hádky, konflikty
  • Rozchod, rozvod a nevěra
  • Potíže s blízkostí, důvěrností, intimitou
  • Neshody v sexuálním životě
  • Potíže s výchovou dětí
  • Vztahy v páru a v širší rodině (sourozenci, rodiče, prarodiče)

Zachránit vztah nebo manželství

Pracuji dle modelu manželů Rescnikových, trenérů v GATLA (Gestalt Associates Training Los Angeles), který vychází z poznání, že častou prvotní příčinou potíží v páru je tendence k sebe-potlačení z “lásky k druhému” a “ve prospěch celku”. Při potlačení vlastních potřeb dojde v páru ke vzniku napětí a nespokojenosti. Napětí a nespokojenost časem narůstají a vztah postupně utrpí zraněními (chlad, nevěra, slovní agrese), na které zanikne – buďto se rozpadne nebo ustrne do neměnného statu quo. Rescnikovi nabízí metodu jak prozkoumat stávající způsob bytí v páru, obnovit cit pro hranice sebe i druhého a vztah zachránit.

Párové poradenství a psychoterapie jsou určené manželským i partnerským vztahům bez ohledu na sexuální orientaci a gender 🏳️‍🌈.

Další informace

Přečtěte si informace o podmínkách, dostupnosti a ceně poradenských a terapeutických služeb. Můžete se také objednat.

Párové poradenství a psychoterapie v angličtině

Nabízím párové konzultace v anglickém jazyce pro rodilé a nerodilé mluvčí.